Останні події

Поки ще є, що рятувати, зупинимо корупцію разом!

 

Створена “з повітря” завдяки державному сприянню компанія “ХлібІнвестбуд” отримала привілейований доступу до елеваторів, експортних квот та транспортних послуг Укразалізниці. Зараз це державне підприємство фактично  дісталася за безцінь наближеному до влади офшорному власнику.

Цікаво, що у попередні два роки завдяки тепличним умовам створеним для компанії “Хлібінвестбуд”, як державного оператора, ця компанія маючи 30 тис. грн. статутного капіталу перетворилася на лідера на українському ринку експорту зернових.  Компанія Deloitte за результатами 2011 року включила \\\"Хліб Інвестбуд\\\" у рейтинг \\\"ТОП-500 найбільших компаній Центральної та Східної Європи” і оцінила її доходи лише за минулий рік у 537 млн. євро.

Але вже 6 серпня 2012р. внаслідок змін внесених у ЄДРПУ частка держави у підприємстві “ХлібІнвестбуд” скоротилася із 49% до 1%, а 97,9% акцій дісталося офшорній компанії Алдзас Інвестментс Лтд. Причиною стало внесення додаткового капіталу у статутний фонд на суму 1,457 млн. грн., тоді як частка держави залишилася сталою — менше 15тис.грн.

Отже держава, що вивела компанію у лідери міжнародних рейтингів у Центрально-Східній Європі і забезпечила їй сотні мільйонів євро доходів,  потім втратила над нею контроль без будь-якої компенсації.

Пояснити це можна лише врахувавши журналістські розслідування, які свідчать про   реального власника, під якого й створювалася ХІБ — представників \\\"сім\\\'ї”, вузького кола обраних людей, для яких і “розбудовує” країну нинішній президент.

Афера із Хлібінвестбудом продемонструвала розмах корупції у нинішній владі та зухвалість людей, які переконані у вседозволеності через наближеність до президента.

Таким чином втрачаються мільярди, необхідні для модернізації економіки України, розвитку її аграрного потенціалу, підвищення рівня життя.

Натомість влада продовжує переконувати, що криза вимагає потерпіти з “покращенням”, яке, мовляв, обов\\\'язкового наступить. Як показав приклад Хлібінвестбуду, стосується воно лише вузького кола обраних до влади людей, які отримують його уже зараз за рахунок решти країни.

Вночі протягнувши закон про Земельний банк, влада готується до створення нових “хлібінвестбудів”, які за державної підтримки займуться скуповуванням сільськогосподарських земель, щоб потім віддати їх своїм же офшорним компаніям.

Зупинити пограбування країни необхідно якомога швидше. І для цього Партію регіонів потрібно відсторонити від влади уже зараз.

Настав час дій, настав час УДАРУ!

 

 

  13 Вересня 2012 +Коментар | подобається