Останні події

В.Пинзеник:Корупціонерами не народжуються.

 

25 вересня до Дніпропетровська завітав єкс - міністр фінінсів України, сьомий номер у виборчому списку ПП “УДАР Віталія Кличка” - Виктор Пинзеник.

«Сьогодні в Україні немає політичного запиту на порядність і чесність, звідси і багато проблем як в економіці країни, так і в суспільстві», вважає Віктор Михайлович.

На прес-конференції в ІА «Мост - Дніпро» сьомий номер у виборчому списку ПП «УДАР Віталія Кличка» - Віктор Пинзеник охарактеризував незавидну економічну ситуацію в країні: економіка падає, а національний борг постійно зростає.

                         \"Сьогодні борг України становить 129 мільярдів доларів, з яких 60 мільярдів необхідно повернути вже в нинішньому році, - зазначив Віктор Михайлович. \"Щоб хоч якось стримати ситуацію, країні доводиться скорочувати свій золотовалютний резерв. Він зменшився вже на 10 мільярдів гривень і становить 28 мільярдів гривень, що не може, ясна річ, радувати\".

Водночас спостерігається значний спад в економіці, що можна бачити навіть за офіційною статистикою Держкомстату за минулі 8 місяців нинішнього року. Єдиний позитивний показник - зростання торгового обороту. Але досягнутий він за рахунок збільшення імпортних поставок. У такій ситуації, зазначає екс - міністр фінансів, розраховувати на прихід інвестицій не доводиться. Ще б! Хто буде вкладати кошти в таку ризиковану справу?

Ну, а що ж буде після завершення виборчої кампанії? Який буде курс долара по відношенню до гривні? Цікавились Дніпропетровці на зустрічи з Вікотором Пинзеником, яка пройшла у Дніпропетровському будинку спілок.

 \"Дуже важко уявити, яким буде курс американської валюти, і наскільки велика виявиться девальвація\", - відповідає Віктор Пинзеник.

- Насмілюся стверджувати, що долар нинішнього зразка коштує в Україні менше, ніж на момент введення гривні. Інакше кажучи, 1,88 грн. за долар в 1996 році було більше, ніж нинішні 8,15 грн. Причина - у зростанні споживчих цін, які підвищилися з 1997 по 2011 роки в 5,7 рази. У результаті, за долар, звернений в гривню, можна купити на 20% менше ніж у грудні 1996 - го. Тому в оцінках обмінних курсів дуже важливо відчувати і розуміти так званий ефективний курс, що враховує інфляцію. Не думаю, що загроза дефолту сьогодні вища, ніж у 2009 році. Але Україна четвертий рік не покидає десятку країн, з найбільшими ризиками обслуговування державних боргів. А постійне перебування в зоні ризику небезпечно. Піти з цієї зони можна і дуже потрібно. Для цього необхідно припинити нарощування боргів і перестати витрачати більше, ніж отримали.

 На думку Віктора Пинзеника, країна впорається з цією ситуацією. Але необхідно вживати невідкладних заходів, які відомі ПП «УДАР Віталія Кличка».

Віктор Михайлович підкреслив, що готових рецептів щастя не існує. Очевидно, що необхідно піднімати економіку, а отримані кошти виводити з офшорів з тим, щоб вони попрацювали на благо України. Ну і головне - необхідно подолати корупцію. Адже, як справедливо зазначив політик, корупціонерами не народжуються. І справа не в тому, що сьогодні немає порядних людей, а в тому, що їх чесність і порядність залишаються незатребуваними. Змінити таку ситуацію основне завдання ПП «УДАР Віталія Кличка» після перемоги на виборах.

 

 

  26 Вересня 2012 +Коментар | подобається