Останні події

Процес перезавантаження Парламенту розпочато

«Останні події в країні створили нову суспільну реальність. Майдан, анексія Криму і війна з російськими окупантами на Донбасі сформували нову українську націю. Нація хоче, щоб її представляли ефективні, некорумповані, патріотичні владні інститути. Але значна частина парламенту - це «люди режиму Януковича», які отримали свої мандати через підкуп, обман і адмінресурс. Це депутати від Компартії і Партії регіонів. Це люди іншої політичної культури. Сьогодні фракція Компартії розпущена у зв'язку з тим, що її члени почали активно розбігатися. Стоїть питання про заборону цієї партії у зв'язку з антидержавною діяльністю. Курс на самоліквідацію взяла і фракція Партії регіонів - значна частина фракції розбігається, створюючи депутатські групи », - сказала Олена Васильченко.
Вона підкреслила, що сьогодні Верховна Рада повинна змінити свій вигляд і пройти народну люстрацію шляхом перевиборів. 
«Парламент вимагає народної люстрації. Цього хочуть люди, адже будь-який орган влади - не самостійна цінність. Це - представницький орган народу. Близько 70% українців вимагають перевиборів. Очищення влади - це вимога Майдану. Час її виконувати. Ця Верховна Рада не відповідає настроям у суспільстві. Абсолютна більшість громадян хоче миру, благополуччя, досягнення європейського рівня життя. А в нинішній Раді сидять люди, які є п'ятою колоною держави-​​агресора, пов'язані з підтримкою сепаратизму. Вони повинні понести відповідальність. Ця Верховна Рада не налаштована на реформи. Будь-яке рішення - це в кращому випадку результат тривалих торгів, а в гіршому - втрата часу на його прийняття. Для таких торгів країна не має часу. Повинна прийти команда, яка буде здатна проводити реформи », - сказала Олена Васильченко.
Голова Дніпропетровської обласної організації ПП «УДАР» підкреслила, що в усьому світі практика показала, після революцій завжди проводилися вибори, а енергія політиків була спрямована на конструктивну роботу. Олена Васильченко зазначає, що вихід «УДАРу» з коаліції - це запуск механізму, який дозволить главі держави розпустити Парламент. 
«У всіх успішних країнах - нових членах ЄС відразу після революції проходили парламентські вибори і в критичні перші роки енергія політиків йшла в роботу, а не в даремні суперечки. В Україні ані в 1991, ані в 2005 таких виборів не сталося -  результат відомий. У цих умовах аргументи проти розпуску Ради не витримують критики. Рада працюватиме ще мінімум місяць в штатному режимі. Та й під час кампанії може працювати. Було б бажання. Зовнішня загроза? Якраз обрання Ради, де не буде п'ятої колони - це фактор безпеки. Яким буде новий парламент? Таким, яким виберуть його українці. Тому сьогодні ми запускаємо конституційний механізм, який дасть Президенту можливість розпустити Верховну Раду України і призначити проведення дострокових виборів. Оновлення влади почнемо з себе! », - сказала Олена Васильченко.

  26 Липня 2014 +Коментар | подобається