Останні події

Бюджет області має бути переглянутий!

«Наприкінці 2014 року ми виступили із пропозицією зробити процес прийняття місцевих бюджетів відкритим і публічним. Ми виступаємо за те, щоби влада була підзвітна і підконтрольна людям. Особливу надію покладаємо на громадський сектор, активістів, які беруть участь у громадській експертизі», - заявив голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» Руслан Колєсніков.

Політик зазначив, що жителі Дніпропетровщини повинні і мають повне право знати, на що будуть витрачені їхні гроші. Чи повною мірою захищені їхні інтереси? Чи немає у статтях бюджету корупційних і непрозорих схем?

«Так, наприклад, найближчим часом відбудеться обговорення бюджету нашого регіону. При першому розгляді є ряд питань, на які офіційно мають дати відповіді ті, хто цей бюджет писали. Наприклад, Програма розвитку місцевого самоврядування передбачає фінансування в обсязі 1 млн. 144 тис. грн. Що вона із себе являє? Відповіді на сайті облради немає. Є Програма сімейної та гендерної політики. Сума на 2015 рік - 271 тис. грн. Що це? Відповіді немає. Йдемо далі. Програма підвищення правової освіти та політичної культури населення. Чиновники вважають, що на неї потрібно витратити 1 млн. 117 тис. грн. Що вона передбачає - поки не розшифровується», - зазначає Руслан Колєсніков.

У партії «УДАР» проаналізували обласний бюджет і кажуть, що подібних Програм декілька: - Програма розвитку козацтва - 96 тис. грн .; - Програма з формування позитивного іміджу Дніпропетровської області - 3 млн. 565 тис. грн .; - Програма економічної підтримки обласної преси (скорочено) - 7 млн. 325 тис. грн. (!); - Програма інформатизації «Електронна Дніпропетровщина» - 5,7 млн. грн .;

«Дуже б хотілося поспілкуватися з укладачами Програми охорони навколишнього середовища з бюджетом в ... 170 млн. 625 тис. грн. Поки є тільки цифра, подробиці невідомі», - зазначив Руслан Колєсніков.

Це далеко не повний перелік Програм, які містяться в бюджеті Дніпропетровської області на 2015 рік. Але жодна з них не дає змістовної та повної відповіді, на що саме витрачається вся сума - мільйони і сотні тисяч гривень, кажуть у партії «УДАР».

«Це всього лише загальний кошторис, але не докладний документ, який дає відповіді на запитання. Найголовніше, на що хотілося б звернути увагу - це те, що бюджет області, по суті, не враховує існуючого стану в країні. Чому не розроблено цільову Програму з АТО, її учасникам, підвищенню обороноздатності області, безпеки жителів, враховуючи, що ми межуємо з тими регіонами, в яких йдуть бойові дії? Мільйони гривень обласного бюджету будуть витрачені неефективно, тому є реальна необхідність перегляду цього важливого для нас документа», - підсумував голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» Руслан Колєсніков.

  20 Січня 2015 +Коментар | подобається