Останні події

Електронна демократія

Цілком імовірно, що найближчим часом колективні звернення до вищих органів влади можна буде побачити на президентському сайті. А ще - звернутися до державних органів можна буде одним кліком — надіславши листа електронною поштою. Відповідний законопроект про звернення та петиції Петро Порошенко подав до Верховної Ради. У партії «УДАР Віталія Кличка» вважають, що Дніпропетровщина має реальний потенціал для максимально швидкого впровадження проекту «електронної демократії».
«Наш регіон і Дніпропетровськ, у першу чергу, мають всі можливості для оперативної реалізації даної ініціативи. Електронні звернення громадян та електронні петиції відповідають передовим європейським практикам сучасного демократичного суспільства. Вони стануть важливим колективним інструментом впливу громадян на владу, дозволять максимально скоротити і спростити процедуру подання та розгляду заяв, прохань і заявок від мешканців. Ні для кого не секрет, наскільки сьогодні повільно працює українська бюрократична система, особливо якщо це стосується паперової документації. Це одна з ключових проблем роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, яка повинна протягом найкоротшого часу отримати рішення», - заявляє голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Руслан Колєсніков.
Відпрацювання моделі електронного обігу і петицій громадян в області необхідно починати з Дніпропетровська. Пілотним проектом має стати міська рада, але для цього слід в найкоротші терміни провести цикл підготовчих робіт і затвердити покроковий алгоритм впровадження. Не слід очікувати, поки поданий Президентом України законопроект №2299 буде прийнятий, уже треба готувати механізм реалізації його в Дніпропетровській міськраді, вважає політик.
Реалізація цього проекту дозволить людям впливати на формування порядку денного, більш повно контролювати рішення влади. Сучасні IT-технології покликані забезпечити комунікацію між чиновником і людьми, прискорити цей процес, по-новому контролювати відповідальність влади за виконання наказів та вимог мешканців населених пунктів Дніпропетровщини. А найголовніше - це скорочує витрати часу та зусиль.
«На що варто звернути увагу цивільному сектору? Є пункт про те, що вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції органу місцевого самоврядування і терміну збору підписів визначаються рішенням відповідної місцевої ради. Ось тут повинні зібратися представники політичних партій, громадських організацій і дати своє бачення, а також проконтролювати владу, щоб не були встановлені позамежні рамки. Цифри і тимчасові рамки повинні бути абсолютно реальними і здійсненними. Партія «УДАР» обов'язково підготує свої пропозиції з даного питання», - підкреслив Руслан Колєсніков.
  6 Березеня 2015 +Коментар | подобається