Останні події

Потрібно змінювати формат роботи громадських рад Дніпропетровщини, - УДАР

Необхідно змінювати формат роботи діючих громадських рад при виконавчих органах влади та місцевих радах Дніпропетровщини. У цьому впевнений голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Руслан Колєсніков.

За його словами, влада, в переважній більшості випадків, навчилася маніпулювати громадською думкою і домовлятися з представниками цих порад, у результаті - ініціативи громадянського сектора сходять нанівець, нівелюються або їхній розгляд максимально затягується.

«Виходить, не відкритий діалог суспільства з владою, а не рівне змагання, в якому громадянський сектор в явно програшному становищі. Зараз ці громради для влади - як декоративний елемент демократії, а не орган, який виказує інтереси народу. Відомі часті випадки, коли намагаються «протягнути» в ці ради потрібних людей, із якими можна домовитися», - заявив Руслан Колєсніков.

У партії «УДАР» акцентували увагу на тому, що ігнорування запитів суспільства загрожує соціальними вибухами і можливими акціями протесту. Адже влада і "ручні" громради уникають вирішення справді актуальних проблем місцевої громади.

«За прикладами далеко ходити не треба. Досить згадати нещодавні акції протесту під стінами Дніпропетровської міської ради, і це тільки початок. У міру того, як будуть наростати суперечності між громадськістю та депутатським корпусом, а також чиновниками цього органу місцевого самоврядування, людей на мітингах буде все більше. Причина проста - влада перестає чути народ, не сприймає вимоги суспільства, нездатна адекватно реагувати на загрози та виклики. А проблем на місцевому рівні накопичилося достатньо, і діяти треба швидко та рішуче», - зазначив політик.

Саме тому «УДАР» пропонує розширити чисельний склад громадських рад, а також забезпечити можливість проведення голосування з найважливіших питань, які виносяться на сесію міської ради для того, щоб максимально врахувати думку людей.

«Сьогодні у Дніпропетровська є шанс стати прикладом для інших місцевих рад регіону. На жаль, наше законодавство всіляко перешкоджає проведенню місцевих референдумів. Але рішення може бути іншим: давайте практичним шляхом і максимально швидко будемо отримувати зріз громадської думки. Надайте сесійну залу, зберіть представників найбільш відомих громадських організацій, профспілок, ОСББ, будинкових та квартальних комітетів і поцікавтеся у людей: як вони ставляться до того чи іншого рішення. І ось тоді, на цій основі, з урахуванням запиту суспільства можна приймати рішення депутатам. Упевнений, що по найрезонанснішим питанням думка громади буде відрізнятися від рішення депутатів», - сказав Руслан Колєсніков.

У партії «УДАР» відзначають: склалася хибна практика, коли депутати самовільно, без консультацій і зустрічей із виборцями, на власний розсуд, а часто лобіюючи приватні інтереси, голосують як їм заманеться.

«Хочу запитати у виборців: чи часто вони бачать свого депутата на окрузі? Цікавиться він думкою людей, радиться він із Вами? У переважній більшості випадків депутатський корпус ігнорує і уникає особистих зустрічей із тими, хто голосував за них. Крім того, «народні обранці» чомусь вирішили, що вони мають право самовільно трактувати рішення того чи іншого питання. Хто давав їм такі права? Де тут демократія та місцеве самоврядування?», - задає питання Руслан Колєсніков.

На думку політика, розширення кількісного складу та внесення такого елементу роботи якісно змінить роботу не тільки громадських рад, а й органів влади, оскільки втягне у вирішення місцевих питань ще більшу кількість громадських експертів та ініціативних людей. «Така зміна формату роботи забезпечить найбільш повний контакт громадянського сектора і влади, дозволить максимально точно донести точку зору людей із тих чи інших питань, дасть поштовх розвитку насправді народного місцевого самоврядування, а також знизить рівень впливу чиновників на прийняті рішення», - заявив голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Руслан Колєсніков.

  7 Квітеня 2015 +Коментар | подобається