Останні події

Маємо позбутися символів тоталітаризму

Україна зробила рішучі кроки аби позбавитися від радянського минулого. Прийнятий вчора Верховною Радою закон про заборону пропаганди комунізму, нацизму, а також їхніх символів, по-новому формує сучасне українське суспільство, в якому завжди цінувалися свобода і воля. Дніпропетровськ також повинен позбутися символів тоталітаризму, вважає волонтер, координатор Молодіжного крила Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» Яна Ставицька.

«Три місяці тому ми вийшли з пропозицією перейменувати скверу імені Леніна. Ми хотіли, щоб він носив ім'я Героїв АТО, став нагадуванням для кожного з нас про тих десятки тисяч українських бійців, які зі зброєю в руках билися на смерть з російсько-терористичними формуваннями в Слов'янську, Іловайську, Широкино, Пісках і, звичайно ж, в Донецькому аеропорту. Кожен із наших воїнів гідний увічнення в пам'яті молодого підростаючого покоління, гідний бути прикладом для наслідування. Тоді ми навіть припустити не могли, що перейменування стане можливим, оскільки була певна прихована протидія з боку окремих осіб», - підкреслила волонтер.

Однак зараз процесу перейменування скверу вже надали статус офіційного.

«Завдяки підтримці представників громадських організацій, журналістів і відомих дніпропетровців, які своїми підписами засвідчили підтримку нашої ініціативи, звернення передали органам місцевого самоврядування і зареєстрували. Зараз йде голосування за кількома варіантами майбутньої назви скверу в центрі міста. Незважаючи на те, який варіант оберуть городяни, Дніпропетровськ тільки виграє, оскільки позбудеться ще одного символу радянського минулого.

Тут немає суперництва за назву, а тільки прагнення очистити Україну від імен тих, хто тривалий час піддавав її репресіям. Ми з повагою приймемо Ваш вибір і сподіваємося, що через деякий час Дніпропетровськ буде асоціюватися не з типовим пострадянським містом, а з новим, сучасним, по справжньому європейським мегаполісом не тільки за назвою, а й за змістом», - зауважила Яна Ставицька.

  10 Квітеня 2015 +Коментар | подобається