Останні події

Дніпропетровськ має позбутися комуністичних назв - УДАР

Україна робить рішучі кроки аби позбавитися від радянського минулого, і прийнятий Верховною Радою закон про заборону пропаганди комунізму, нацизму, а також їхніх символів, по-новому формує сучасне українське суспільство, в якому завжди цінувалися свобода і воля.

Сьогодні ця тема на вустах практично кожного дніпропетровця, адже саме це місто-мільйонник зі своєю назвою потрапило під цю так звану заборону. Як і купа назв вулиць та скверів мегаполісу. Тож, варто чи не варто перейменовувати все, що носить комуністичні назви, обговорювали у Дніпропетровську під час круглого столу, організованого газетою «Днепр Вечерний».

«Ще три місяці тому ми вийшли з пропозицією про перейменування скверу імені Леніна. Ми хотіли, щоб він носив ім'я Героїв АТО, став нагадуванням для кожного з нас про ті десятках тисяч українських бійців, які зі зброєю в руках билися на смерть з російсько-терористичними формуваннями в Слов'янську, Іловайську, Широкино, Пісках, і, звичайно ж, в Донецькому аеропорту. Кожен з наших воїнів гідний увічнення в пам'яті молодого підростаючого покоління, бути прикладом для наслідування. Тоді ми навіть припустити не могли, що перейменування стане можливим, оскільки було певне прихована протидія з боку окремих осіб. Однак зараз процесу перейменування скверу вже надано статус офіційної», - сказала під час обговорення координатор Молодіжного крила Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» Яна Ставицька.

Вона подякувала представникам громадських організацій, журналістам і відомим дніпропетровцям, які своїми підписами засвідчили підтримку цієї ініціативи. Відповідне звернення передали органам місцевого самоврядування і зареєстрували. Зараз йде голосування за кількома варіантами майбутнього назви скверу в центрі міста. Незважаючи на те, який варіант набере найбільшу кількість голосів, Дніпропетровськ тільки виграє, оскільки позбудеться ще одного символу радянського минулого, зауважила Яна Ставицька.

Також координатор Молодіжного крила Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» додала: «І ще один, як на мене, важливий момент! Коли говорять про досягнення в СРСР, чомусь замовчують про масштаби репресій і забувають, якою ціною це все досягнуто. Тому, позбавляючись, здавалося б, усього лише від назв, ми піклуємося про моральну чистоту майбутніх поколінь. Перейменування - це також розрив із ментальним минулим, до якого так часто апелює у своїй риториці Росія. Це фактично один з елементів інформаційної війни. Україна знижує рівень маніпуляції радянським минулим!».

Враховуючи ці фактори, «УДАР Віталія Кличка» підтримує перейменування і сподівається, що через деякий час Дніпропетровськ буде асоціюватиметься не з типовим пострадянським містом, а новим, сучасним, по-справжньому європейським мегаполісом не тільки за назвою, а й за змістом.

  14 Квітеня 2015 +Коментар | подобається