Останні події

Вирішальний голос має бути за людьми

Питання про перейменування Дніпропетровська та Дніпродзержинська має бути вирішене з максимальним урахуванням інтересів, пропозицій і побажань їх жителів. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Руслан Колєсніков.

«Питання про перейменування обласного центру та Дніпродзержинська треба вирішувати з максимальним урахуванням інтересів, пропозицій і побажань місцевого населення. Важливу роль має відіграти прагматична складова, оскільки цей процес спричинить за собою великі витрати і стане додатковим навантаженням для місцевих бюджетів. Розрізнені голоси не почують в далекому Києві, тому важливо організовано оформити і передати пропозиції тим, хто буде приймати остаточне рішення», - підкреслив політик.

Тут підвищується значення громадянського сектора, який повинен сказати своє вирішальне слово. Перейменування в будь-якому випадку відбудеться, головне - воно має враховувати національно-культурні, історичні особливості Дніпропетровська та Дніпродзержинська. У вирішенні цього питання повинні брати активну участь історики та краєзнавці, каже Руслан Колєсніков.

На його думку, зміна назв міст треба вирішувати голосуванням на місцевому рівні. Тоді люди зможуть обдумано і зважено вибрати серед кількох варіантів той, який ближче ім.

«Децентралізація та розширення прав регіонів - давно назріле питання, це можна бачити на прикладі сьогоднішнього порядку. Такі суперечливі моменти вирішуються тільки з урахуванням думки людей, інакше це загрожує суспільно-політичними конфліктами в майбутньому. А ми позбавлені реальної можливості винести питання про перейменування на голосування. Це в черговий раз доводить, наскільки актуально якнайшвидше проведення децентралізації», - підкреслив Руслан Колєсніков.

У партії закликають активну громадськість і політсили організовано оформляти пропозиції щодо перейменування з обов'язковою аргументацією і відправляти їх до Верховної Ради. «Висловити свою точку зору можуть представники політичних партій, громадських організацій, національних, культурних об'єднань, депутати місцевих рад, представники науки. Це суттєво вплине на прийняття рішення нардепами. Якщо промовчимо - це питання вирішать без нас», - резюмував голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Руслан Колєсніков.

  22 Квітеня 2015 +Коментар | подобається