Останні події

Українські міста мають потенціал для електронного врядування

Дніпропетровськ повинен увійти до числа міст, які впроваджують європейські напрацювання з електронного урядування мегаполісом. Це дозволить підвищити рівень відкритості влади, спростити доступ громадян до наданих баз інформації та послуг, полегшити процес соціальної комунікації між чиновниками і городянами.

Про це заявив голова Дніпропетровської міської організації партії «УДАР» Дмитро Легеза.

«Сьогодні над впровадженням подібних програм впритул працюють Одеса, Львів, Миколаїв. З усіх країн колишнього СРСР одне єдине місто увійшло в десятку кращих за показниками електронного управління міст світу. Це Єреван! Перше місце займає Сеул, потім Нью-Йорк, Гонконг і Сінгапур, Єреван, Братислава, Торонто, Шанхай, Дубай і Прага - такі дані на 2015 рік. Як ми бачимо, українські міста тільки починають займатися цією проблемою. Дніпропетровськ повинен увійти до числа міст, які впроваджують європейські напрацювання з електронного урядування мегаполісом », - зазначив він.

За його словами, інформаційно-комунікативні технології покликані звести до мінімуму контакт чиновників з городянами, максимум спростити і полегшити отримання адміністративних послуг, доступ до необхідної інформації.

«Кожен житель Дніпропетровська неодноразово стикався з тим, що отримання повноцінної інформації на веб-сторінках органів державної влади або місцевого самоврядування утруднено. Класичний приклад - сайт міської ради. Спробуйте не виходячи з дому зв'язатися з інспектором у податковій або записатися на прийом до лікаря - сьогодні це з області фантастики. На жаль, в цьому відношенні Дніпропетровськ сильно відстає. У століття інформаційних технологій ми живемо і користуємося застарілими методами 60-70-х років минулого сторіччя. За кількістю споживаних паперових носіїв і часу, проведеного у чергах на прийомах, українці випереджають всі країни Європи », - говорить Дмитро Легеза.

«Нещодавно нам пообіцяли створення на базі існуючої міської комунальної аварійно-диспетчерської станції єдиного диспетчерського центру. Це позитивний приклад, думаю, що городяни дадуть оцінку його роботі протягом місяця. Але для обласного центру цього мало. Як мінімум треба ставити завдання оперативного створення електронних баз і сервісів, які будуть об'єднані комплекс з розвитку та управління Дніпропетровська », - підкреслив політик.

Дмитро Легеза зазначає, що Дніпропетровськ у цьому відношенні - перспективне місто для впровадження електронного урядування, але рішення задачі блокується тими, хто їм і керує.

«На жаль, прориву в цьому питанні не видно. Це питання має бути опрацьоване і ухвалене в якості цільової програми для затвердження депутатами. Але на даний момент крім пари депутатів, які дійсно працюють, це нікому не цікаво. Йде цілеспрямований саботаж чиновників, які навіть нездатні ефективно користуватися технікою, не кажучи вже про програми, а по-друге, у більшості міської ради немає політичної волі для практичних кроків у цьому напрямку. Поділ земельних ділянок, підпільна робота незаконних парковок, «кришування» нелегальних МАФів - ось пріоритет цього органу місцевого самоврядування», - заявив голова Дніпропетровської міської організації партії «УДАР» Дмитро Легеза.

  13 Травня 2015 +Коментар | подобається