Останні події

«Дніпропетровський регіон - у сфері уваги європейської політики», - Яна Ставицька

У Будапешті (Угорщина) відбувся семінар для молодих політиків - представників країн Східної Європи. Організаторами виступили RSI (ROBERT SCHUMAN INSTITUTE), Християнсько-Демократичний Міжнародний Центр і Sida (Swedish International Development Cooperation Agency). Серед учасників із різних країн Європи та регіонів України була представлена і Дніпропетровська область.

Наша землячка - координатор Молодіжного крила Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Яна Ставицька потрапила на семінар після відбіркового конкурсу, обійшовши сильних суперників з Києва, Харкова, Львова та Одеси.

«Європейські освітні центри та інститути зацікавлені у розвитку демократичних процесів і доступу ініціативної та креативної молоді в систему влади, політичних партій та громадських об'єднань. Це - один із необхідних критеріїв розвитку успішного суспільства, створення конкурентного середовища концепцій і проектів, за допомогою яких оновлюється влада. Європа зацікавлена в існуванні демократичної України, у тому числі й розвитку наших областей. Без перебільшення можу сказати, що Дніпропетровський регіон перебуває у сфері уваги європейської політики», - говорить Яна Ставицька.

За її словами, Дніпропетровщина представляє інтерес для політичних та економічних партнерів своїм економічним потенціалом, відома завдяки тісним міжнародним зв'язкам, а також впровадженням низки проектів за підтримки європейських країн.

«Можу сказати, що європейці пильно стежать за тим, що відбувається у сфері суспільно-політичного життя українців. Їм добре відомі нині діючі спільні проекти, вони здатні дати характеристику вищому керівництву нашого політикуму. Особливий інтерес викликає у них майбутня децентралізація та розширення прав місцевого самоврядування», - зазначила політик.

Яна Ставицька також розказала закордонним колегам про діяльність лідера Віталія Кличка, якого добре знають та позитивно сприймають у Європі, та про роботу і розвиток його молодої перспективної політсили. «УДАР» - одна із небагатьох українських партій, побудовану та працюючу за європейськими принципами, що близькі Кличку, який жив у Європі та вивчав політичний досвід країн. Також координатор обласного Молодіжного крила організації партії розповіла про роботу Дніпропетровського регіонального осередку, та отримала позитивні відгуки від європейських колег і лекторів курсу.

Основними темами курсу було командоутворення, гендерна рівність та ефективний вплив в регіональній політиці. На жаль, каже Яна Ставицька, в цих питаннях система місцевої влади України сильно відстає. «Нам потрібна дієва і ефективна реформа, яка забезпечить зниження рівня бюрократизму, поліпшить якість надаваних адміністративних послуг, забезпечить підготовку не чиновників, а грамотних менеджерів», - резюмувала координатор Молодіжного крила Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Яна Ставицька.

Довідка:

Інститут Роберта Шумана був названий на честь відомого французького Християнсько-демократичного політика, який після Другої світової війни, як Прем'єр-міністр і міністр закордонних справ Франції, а пізніше президент Європейського парламенту, домагався об'єднання Європи. Роберта Шумана вважають одним із «батьків» європейської інтеграції.

«Об'єднання Інституту Роберта Шумана за Розвиток Демократії у Центральній та Східній Європі» було засновано в 1995 році в Люксембурзі.

Основними завданнями інституту є: просування ідеї об'єднаної Європи, підтримка процесів демократичних перетворень в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, сприяння розвитку громадянського суспільства в країнах Центральної, Східної та Південно-Східної Європи.

  26 Травня 2015 +Коментар | подобається