Останні події

Електронне урядування позбавить заробітків дніпропетровських чиновників, - УДАР

2015 має стати роком активного впровадження електронних сервісів в органах влади та місцевого самоврядування Дніпропетровщини. Реалізація подібних програм відповідає європейським нормам розвитку самодостатніх регіонів, де контакт чиновників і людей зведений до мінімуму.

Про це заявив голова Дніпропетровської обласної організації «УДАР» Руслан Колєсніков.

«На жаль, на місцевому рівні реформи йдуть надзвичайно повільно. Це справедливо викликає нарікання у жителів Дніпропетровська, Кривого Рогу, Нікополя, Павлограда та інших населених пунктів нашої області. Люди вимагають змін, у тому числі, і в роботі чиновників, депутатів місцевих рад. Виборці розчаровані низьким рівнем роботи «Блоку Петра Порошенка», «Батьківщини», а також нібито «нових» проектів на кшталт «Самопомочі» або Радикальної партії. Представники цих політсил виявилися не готові працювати в інтересах регіону, запропонувати людям якісні зміни в системі роботи органів влади. Сьогодні партія «УДАР» виступає за відкриту, прозору і підзвітну людям діяльність влади. Ми хочемо, щоб депутати і чиновники працювали під жорстким контролем громадянського сектора. Реформи повинні були початися вже давно, люди повинні відчути зміни і розуміти, що влада працює в їхніх інтересах, а не для особистого збагачення», - сказав політик.

Руслан Колєсніков зазначив, що в нинішніх умовах широке поширення інформаційно-комунікативних технологій здатне максимально спростити і полегшити отримання адміністративних послуг, доступ до необхідної інформації.

«Люди зможуть економити свій час, не витрачати його на поїздки, простоювання в чергах, повторні звернення. Значно прискориться процес надання адмінпослуг, знизиться рівень корупції. Впровадження електронних сервісів позбавляє можливості тіньових заробітків дніпропетровських чиновників. Тому нинішній рік має стати проривом у сфері електронного урядування», - вважає він.

На даний момент Дніпропетровська область стала першою з чотирьох областей України, з якими будуть підписані меморандуми між Державним агентством із питань електронного управління України та Швейцарською бюро співробітництва в Україні з впровадження програми «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP). Це має стати відправною точкою і послужити поштовхом для розвитку цих процесів, акцентував Руслан Колєсніков.

У партії «УДАР» нагадують, що нещодавно Дмитро Дубілет анонсував близько 50 найменувань переліку послуг, які планується запустити в органах влади. Термін їхньої реалізації - від декількох тижнів до декількох місяців. Серед них: реєстрація авто в МРЕО, реєстрація місця проживання, надання довідки про несудимість, реєстрація громадської організації, отримання дозволу на встановлення МАФу, видача архівних довідок, видача копії рішення міськрад, надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, видача дозволу на відновлення земельних робіт і багато іншого.

«Уявіть собі, який це удар по чиновницькій мафії, яка звикла заробляти багатомільйонні статки на видачі довідок та дозвільних документів. Величезний пласт тіньового ринку адмінпослуг стане прозорим і дозволить людям не витрачати зайві кошти на «подарунки» в чужу кишеню. Напевно, є практична необхідність встановити чіткий графік впровадження електронних послуг для кожного з органів державної влади та місцевого самоврядування, а почати слід із обласної ради та обласної державної адміністрації. До кінця 2015 року є реальна можливість докорінно змінити принцип роботи системи влади, це їхнє пряме завдання і відповідальність», - резюмував голова Дніпропетровської обласної організації партії «УДАР» Руслан Колєсніков.

  8 Червня 2015 +Коментар | подобається