Останні події

«Ми не будемо стукати в кабінети влади, ми будемо туди ломитися», - Руслан Колєсніков

- Перше питання, яке цікавить багатьох: «УДАР» іде на вибори спільно з командою «Блоку Порошенко»?

- Відповідь на це питання ми отримаємо в самий найближчий час, коли буде проведено з'їзд партії. Зазначу, що більшість партійців, керівників обласних організацій налаштовані на самостійну участь у виборах. Керівництво партії ретельно опрацьовує це питання і прийме рішення, виходячи з аналізу обстановки.

- Від яких факторів це залежить? Ви ж на дострокових виборах Президента і парламентських виборах йшли спільно, чому зараз виникло таке питання?

- Давайте згадаємо ситуацію напередодні президентських виборів. У Росії відверто рахували дні до того, як розвалиться наша держава, піде неконтрольований процес відчуження регіонів. Йшла потужна інформаційна атака, під час якої насаджувалися тези про нелегітимність влади, нездатності Києва управляти процесами. Україна стояла на порозі громадянської війни. У цей момент вкрай важливо було обрати шляхом офіційної процедури фігуру, яка взяла б на себе відповідальність, отримала статус в очах народу, з якою могли б безпосередньо координувати свої дії міжнародні партнери. Основних претендентів було два - Віталій Кличко та Петро Порошенко. Враховуючи, що затягувати процес було неприпустимо, розуміючи, чим можуть обернутися тривалі вибори в два тури, лідер «УДАРу» свідомо жертвуючи подальшої політичною кар'єрою, поступився місцем нинішньому Президенту. Такого в політичній історії України ще не було. Це був вчинок заради збереження миру, заради того, щоб країна отримала шанс на мирний розвиток. Не варто забувати про це...

- ...ну добре, а парламентські вибори? Можна вже було йти самостійно?

- Найважливіші рішення завжди приймаються в залежності від суспільно-політичної ситуації. Їх не можна вирвати з контексту. Легко судити через кілька місяців або років, але треба пам'ятати - що і як відбувалося в ті дні. «Блок Порошенко» не володів партійною структурою, як не володів нею і на дострокових виборах глави держави. Саме партія «УДАР» у найскладніші часи дала можливість президентській силі використовувати потенціал нашої оргструктури. По суті, ми дали шанс на життя цій політичній силі, допомогли їй придбати вагу. Запам'ятайте - без «УДАРу» не було б «Блоку Порошенко». Ми вчинили більш ніж порядно, сподіваючись на вибудовування довгострокових партнерських відносин, але з того, що ми бачимо зараз, вони розпорядилися наданим їм шансом не зовсім вдало. Питань до діяльності президентської команди більш ніж достатньо...

- ...і все ж - чому на парламентських виборах не пішли окремо?

- Було прийнято рішення йти однією демократичною силою, щоб знизити шанси вчорашньої команди Януковича, яка, по суті, трансформувалася в «Опозиційний блок». «УДАР» на парламентських виборах в черговий раз підтвердив готовність йти на компроміси заради вимог суспільства, запитів людей на злагоджену роботу політичних сил в ім'я розвитку України.

- Уявімо, що «УДАР» цієї осені йде окремо. Чим займетеся?

- На відміну від представників інших політичних партій, які вперто зациклені на отриманні мандатів, у Дніпропетровській області для себе ми визначили декілька завдань на найближчий політичний сезон. Я кажу про період серпня-жовтня. По-перше, ми не ставимо в основу стати депутатами. Це важливо, але не принципово. По-друге, ми бачимо своїм завданням знизити шанси на перемогу тих кандидатів, які дискредитували себе протягом останніх кількох років. Ми хочемо, щоб вони стали непосильною ношею для партій, які ризикнуть прийняти їх у свої ряди. Ми свідомо розгорнемо проти них інформаційну кампанію, щоб «збити» їх рейтинги...

- ...це таке політичне «замовлення»?

- Це одне з наших напрямків роботи, причому все в рамках чинного законодавства. Партія «УДАР» виступає за кардинальне оновлення влади на Дніпропетровщині. Персональний склад місцевих рад та чиновників повинен бути трансформований радикально, без цього проблеми нікуди не подінуться, оскільки збережуться старі схеми, залишаться їхні покровителі та зберігачі. Вчорашні «регіонали» швидко перефарбувалися і стали «порошенковцями» - це неприйнятно. Повинна пройти кадрова революція...

- ...повертаючись до сказаного раніше. А по-третє?

- А по-третє, ми розглядаємо вибори до місцевих рад восени 2015 як проміжний етап до більш важливих подій. Як я вже говорив, рішення про самостійну участь партії «УДАР» буде прийнято найближчим часом і від цього залежить багато чого. Попереду у нас можливі дострокові вибори в парламент, а потім, судячи з усього, ще одні дострокові місцеві вибори. Тому цієї осені ми «обкатаємо» новий формат участі, запропонуємо виборцям Дніпропетровщини свою програму дій. У кожному разі, «УДАР» буде активним учасником подій цієї осені.

- З чим йдете до виборців?

- Якщо коротко - ми виступаємо за відкриту, прозору владу, підконтрольну людям, яка забезпечує рівноправний діалог з урахуванням побажань і запитів суспільства. Якщо більш детально, то ми будемо говорити про нові програми в ЖКГ, медицини, освіти, безпеки, впровадженні ефективних локальних програм, які протягом короткого часу дають відчутні результати. З урахуванням проведеної децентралізації регіони повинні відчути результати вже зараз. Бюджети, що наповнюються, повинні максимально працювати в інтересах місцевих громад. Наше завдання спільно з громадянським сектором стежити, щоб ці кошти працювали на жителів населених пунктів, а не в інтересах чиновників-крадіїв.

- Виходить?

- Уже на початковому етапі роботи ми зустріли прихований і наростаючий опір з боку ряду політичних угруповань області, які не бажають працювати в нових умовах. Є багато бізнес-інтересів, які збираються продовжувати лобіювати колишні і нинішні чиновники і депутати від «Опозиційного блоку», які просто вважають Дніпропетровську область своїм базовим регіоном. Керівництво на вищому рівні змінилося, це правда. Але на середніх рівнях владу продовжують займати ті ж люди, що і багато років тому. Ми, наприклад, неодноразово зверталися і до облради, і Дніпропетровської міської ради та районних рад всіх рівнів. Ми пропонували ввести практику публічного звіту депутатів перед виборцями, вимагали незалежного аудиту, введення електронних бюджетів і багато іншого. Можу констатувати - ніхто з цих адресатів не хоче працювати відкрито. Влада настільки законсервована, закрита від людей, що просто дивуєшся. Всі ці удоди, булавки, куліченки, зайцеви та вілкули пов'язані воєдино, круговою порукою. Скажіть, зацікавлені вони стати доступнішим? Ні.

- Ось чому Вам повинні вірити виборці? Це обіцяють багато партій.

- Ми не святі отці, щоб в нас вірили. Ми не прагнемо сліпого, бездумного обожнювання, а говоримо про те, що будь-яка дія має відповідати інтересам людей. Жителі Дніпропетровщини повинні робити свідомий вибір, розуміти свою відповідальність, не продаватися за «подачки» або «подарунки» з бюджету. Треба координувати свої зусилля з громадянським сектором, «звіряти годинник» із запитами виборців. Якщо цього не відбувається, то народ виходить на вулиці. Коли влада сліпа і глуха до вимог жителів країни, то виходить конфлікт - ми всі бачили це на прикладі Євромайдану. Не можна красти народні гроші, не можна грабувати людей, не можна залишатися байдужим до законних прав та інтересів жителів області - ось прості і очевидні речі, якими повинна керуватися влада. Але чиновники і депутати, які змінюють партії частіше, ніж масло в своїх дорогих автомобілях, не розуміють цього. Тому ми будемо навіть не стукати в кабінети, а станемо ломитися у ворота, влазити у вікна, якщо ці «господарі життя» не розуміють по-хорошому. Влада повинна бути контрольована.

Розмовляла Ольга Яремко

  21 Липня 2015 +Коментар | подобається